Aktualności

Minikoszykówka dziewcząt - Szymbark 30.11.2017

dodano: 2017-12-06 10:52:45

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kobylance najlepsze w gminnym turnieju mini koszykówki. Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły z Bystrej i Szymbarku. Dalsze miejsca zajęły dziewczęta z Zagórzan, Stróżówki, Ropicy Polskiej, Dominikowic i Klęczan. Zespół z Kobylanki występował w składzie: Klaudia Niemiec, Weronika Czyżykiewcz, Aleksandra Brej, Zuzanna Bajorek, Julia Malisz, Anna Stępień, Patrycja Skórska i Katarzyna Dyczko. Zespołem opiekował się Edward Babiś. Najcelniej  w turnieju rzucały: Sabina Tabor (Stróżówka) - 48 pkt, Klaudia Niemiec (Kobylanka) - 26 pkt, Daria Dutka (Zagórzany) - 22 pkt, Ewa Cetnarowska (Szymbark)- 18 pkt, Justyna Dudek (Ropica Polska) - 16 pkt, Magdalena Bambrowicz (Stróżówka) i Julia Klimek (Bystra) - po 14 pkt, Mirabella Haliżak (Ropica Polska) - 12 pkt oraz Weronika Czyżykiewicz (Kobylanka) - 11 pkt.

Piłka koszykowa chłopców - Szymbark 24.11.2017

dodano: 2017-11-29 13:36:07

Gimnazjaliści ze Stróżówki zwyciężyli w gminnym turnieju piłki koszykowej, po wygranej w finale po dogrywce z Kobylanką. Trzecie miejsce dla drużyny z Szymbarku po wygranym meczu z Dominikowicami. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Klęczan, Ropicy Polskiej, Bystrej, Zagórzan i Kwiatonowic. Zespół ze Stróżówki występował w składzie: Kacper Markowicz, Maksymilian Kłapsa, Kacper Podwika, Paweł Podolski, Mariusz Janik, Dawid Jarek, Kacper Mikosz  i Sebastian Spyrka. Opiekunem zespołu był Sławomir Gorzkowicz. Najcelniej rzucali w turnieju: Kacper Dziki z Zagórzan (30 pkt), Kacper Markowicz ze Stróżówki (28 pkt), Kłapsa Maksymilian ze Stróżówki, Filip Ziółkowski i Jacek Myśliwy z Szymbarku (po 26 pkt), Oskar Cop z Kobylanki i Kamil Trześniak z Bystrej (po 18 pkt)  i Kacper Podwika ze Stróżówki (17 pkt).

Powiatowe drużynowe zawody badmintonowe - Biecz/Libusza - 16/17.11.2017

dodano: 2017-11-22 11:20:03

Zawodniczki: Julia Bugno, Barbara Bajorek i Aleksandra Pierz  ze Szkoły Podstawowej w Kwiatonowicach oraz zawodnicy: Dominik Myśliwy, Daniel Przybylski i Mikołaj Trybus ze Szkoły Podstawowej  w Szymbarku wywalczyli mistrzostwo powiatu gorlickiego w drużynowym turnieju badmintonowym.

Piłka koszykowa dziewcząt - Szymbark 15.11.2017

dodano: 2017-11-16 09:39:04
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej zwyciężyły w gminnym turnieju piłki koszykowej, po wygranej w finale z  Dominikowicami. Trzecie miejsce dla drużyny z Szymbarku po wygranym meczu z Klęczanami. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze Kobylanki, Bystrej, Zagórzan i Stróżówki. Zespół z Ropicy Polskiej wystąpił w składzie: Paulina Szpakowska, Jessica Chudek, Maria Przybylska, Amelia Filuś, Magdalena Korzec, Dagmara Chudek, Iwona Szczepanik i Emilia Cetnarowska. Opiekę nad zespołem sprawowała Wioletta Podsadowska.
Najcelniej rzucały w turnieju: Maria Przybylska z Ropicy Polskiej (57 pkt), Gabriela Szymczyk z Bystrej (23 pkt), Jessica Chudek z Ropicy Polskiej (18 pkt), Julia Prokop z Kobylanka (16 pkt), Martyna Kamińska z Klęczan (15 pkt) i Justyna Cetnarowska z Szymbarku (14 pkt).

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne - Tarnów 18.10.2017

dodano: 2017-10-23 11:52:08

Sukcesy młodych lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej z Kobylanki i Szymbarku podczas  małopolskich zawodów lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Srebrne medale wywalczyli PAWEŁ BOBER w pchnięciu kulą z wynikiem 11,87  i  MICHAŁ ZIELEŃ w biegu na dystansie 1000 metrów z czasem 2,46,64.  Brązowy medal z wynikiem 2,47,02 w biegu na 1000 metrów zdobył  JAKUB DURLAK. Na piątym miejscu uplasował się Paweł Bober w rzucie oszczepem, na miejscu szóstym Kamil Haluch w skoku w dal, a na miejscu siódmym Mateusz Rączkowski w pchnięciu kulą oraz sztafeta 4 x 100 m z Kobylanki w składzie: Mateusz Rączkowski, Paweł Bober, Michał Zieleń i Kacper Świerz.

Chłopcy ze SP w Szymbarku mistrzami województwa małopolskiego - Nowy Targ - 11.10.2017

dodano: 2017-10-12 08:07:19

Podopieczni Zbigniewa Dudka, złotymi medalistami wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych w składzie: Bartłomiej Czochór, Jakub Durlak,  Kacper Górski, Kamil Haluch,  Karol Kusiak, Gabriel Labut, Jacek Myśliwy, Wojciech Stawiarz, Dawid Wszołek i Kamil Ziobrowski. Rez: Igor Kopczyński. Pozostawili w tyle 27 sztafet z całego województwa małopolskiego.

Lekkoatletyka - Szkoły Podstawowe - Gorlice - 5.10.2017

dodano: 2017-10-06 09:45:10

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kobylance: Karolina Brej (w pchnięciu kulą - 9,71), Paweł Bober (w rzucie oszczepem - 41,47 i pchnięciu kulą - 11,67), Michał Zieleń (w biegu na 1000 m - 2,56,34) oraz  Mateusz Rączkowski (w skoku w dal - 5,35) zdobyli 5 złotych medali podczas  powiatowych, indywidualnych zawodów lekkoatletycznych, rozegranych w dniu 5 października w Gorlicach. Wynik Pawła Bobera w rzucie oszczepem jest rekordem gminy Gorlice w tej konkurencji. Na drugim miejscu uplasowali się: Kamil Haluch (Szymbark) w skoku w dal (5,18)  i  Mateusz Rączkowski (Kobylanka) w pchnięciu kulą (10,10). Brązowe medali zdobyli: Klaudia Cetnarowska (Kobylanka) w rzucie oszczepem (15,16) i Jakub Durlak  (Szymbark) w biegu na 1000 metrów (3,05,66). Tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowali się: Dorota Mazur (Kobylanka) w biegu na 300 metrów (48,86) i Jacek Myśliwy (Szymbark) w skoku w dal (4,84). Miejsce piąte zajęli: Anna Wacławik (Klęczany) w rzucie oszczepem (13,84), Karolina Brej (Kobylanka) w skoku w dal (3,91) i Kacper Górski (Szymbark) w biegu na 1000 metrów (3,12,75). Miejsce szóste zajął Patryk Rafalski (Klęczany)  w skoku w dal (4,67). W punktacji drużynowej w kat. dziewcząt prowadzi Kobylanka (739 pkt), na kolejnych miejscach Klęczany (348), Stróżówka (214) i Szymbark (117). W punktacji drużynowej w kat.chłopców na czele Szymbark (732 pkt) przed Kobylanką (716), Klęczanami (487) i Stróżówką (345).   Klasyfikacja:

9  Kwiatonowice 9  Kwiatonowice

Zespół ze Szkoły Podstawowej w Kobylance (kat.dzieci) występował w składzie: Przemysław Zieliński, Jakub Dutka, Mateusz Przybycień, Krzysztof Legutko, Adrian Szura, Fabian Mazur, Szymon Przepióra i Eryk Kosiński. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku (kat.młodzieży) występował w składzie: Bartłomiej Czochór, Jakub Durlak, Kamil Haluch, Karol Kusiak, Gabriel Labut, Jacek Myśliwy, Kacper Wiklowski i Filip Ziółkowski.

Powiatowe, sztafetowe biegi przełajowe - Gorlice - 26.09.2017

dodano: 2017-10-05 07:40:10

Ekipa chłopców ze szkoły podstawowej w Szymbarku mistrzami powiatu gorlickiego w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii młodzieży. Zespół z Szymbarku wystąpił w składzie: Bartłomiej Czochór, Jakub Durlak, Kacper Górski, Kamil Haluch, Igor Kopczyński, Karol Kusiak, Gabriel Labut, Jacek Myśliwy, Wojciech Stawiarz i Kamil Ziobrowski.